prof. Norbert Szklorz

Wspomnienie o naszym wychowawcy!

 

    W długim życiu zawodowym prof. Norberta Szklorza  te kilka lat pracy w Liceum Pedagogicznym w Chorzowie było pewnie krótkim epizodem, ale dla nas, Jego uczennic, było to 5 ważnych lat! Był naszym wychowawcą - wymagającym, ale wyrozumiałym, z dużym poczuciem humoru.Nauczył nas słuchać muzyki i ją rozumieć, zaszczepił zamiłowanie do śpiewu, także chóralnego. Grał pięknie na skrzypcach i dzięki Niemu  nauka gry na tym trudnym instrumencie była dla nas mniej uciążliwa.

 

Wywarł ogromny wpływ na kształtowanie naszych charakterów, często nam powtarzał, że aby w życiu coś osiągnąć, trzeba tylko chcieć! Wiemy, że wiele razy z naszego powodu musiał tłumaczyć się przed dyrekcją, ale nie wzbraniał nam samodzielnego myślenia i obrony własnego zdania. Za wszystko, czego nas nauczył - dziękujemy! Dziękujemy także za to,że przez te blisko 50 lat, które upłynęły od naszej matury, spotykał się z nami na kolejnych jubileuszach.

 

"Czerwona tarcza, bluzeczka, warkocze, to już minęło, nie wrócą te dni..." - to fragment piosenki napisanej przez naszego Profesora - te dni już nie wrócą, ale na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

 

Pan Norbert Szklorz zmarł 8 października 2013 r w wieku 80 lat i został pochowany na chorzowskim cmentarzu.        

 

Barbara Gruszka

Więcej

x
Podaj jeśli chcesz otrzymać odpowiedź
x

Znicze

Zapal znicz
 •  
  07.05.2017
  julitta zaremba-ociepka
 •  
  07.03.2016
  Irena Gomolińska - Wasilewska
 •  
  18.12.2013
  Juro
 •  
  21.10.2013
  nekrologi

Pożegnania

Wasze wspomnienia, kondolencje i myśli o zmarłych