Stanisław JerzyGayny

Stanisław Jerzy Gayny

Stroną opiekuje się: Małgorzata Wasiel

Stanisław Jerzy Gayny


Wspomnienie o kochanym Mężu i Tacie


Rok temu 27 lutego odszedł od nas na zawsze ukochany Mąż, Tata i Dziadek Jurek. Oddany rodzinie, będący dla nas oparciem, stojący na straży wartości: honoru, patriotyzmu, i szacunku dla ludzi. Urodził się w 1936 r w Wasiliszkach koło Wilna w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Wojna, zaangażowanie Ojca w działania AK zmieniły życie rodziny. Jurek będąc dzieckiem, na prośbę Ojca przenosił tajną korespondencję. Te „lekcje” patriotyzmu ukształtowały go na całe życie. Pielęgnował pamięć Ojca oraz historię żołnierzy AK działając w Światowym Związku Żołnierzy AK Okręgu Wileńskiego.


Był wierny wartościom wyniesionym z domu, co nie ułatwiało mu życia zawodowego w powojennym systemie. Wszystko co osiągnął było wyłącznie zasługą jego umiejętności i ciężkiej pracy. Pracował naukowo, pełniąc funkcje kierownicze w Instytucie Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Po latach obronił pracę doktorską – odkładaną latami z powodu skupienia na rodzinie i jej potrzebach.

 

Jurek był bardzo rodzinny energiczny i towarzyski. Myślący najpierw o rodzinie, a nie o sobie.  Ukochaną żonę Basię stawiał przez 52 lata małżeństwa na pierwszym miejscu. Córce Ewie i ukochanym wnuczkom Tomkowi i Oli dał bezwarunkową miłość i swój czas – wszystkie, codzienne i wakacyjne wspólne chwile pozostaną w naszej pamięci. Ciężka choroba, powoli przez 14 lat zabier ała Go ze świadomego życia. Nie zabrała jednak ufnego, dobrego spojrzenia, którym do ostatnich dni obdarzał ludzi. Z wielką miłością zachowamy go w naszych sercach.


Barbara i Ewa Gayny

Więcej

x
Podaj jeśli chcesz otrzymać odpowiedź
x

Znicze

Zapal znicz
  •  
    02.03.2015
    Małgorzata Wasiel

Pożegnania

Wasze wspomnienia, kondolencje i myśli o zmarłych