Adam Wróblewski

Niech spoczywa w spokoju

Adam Wróblewski


Informacje o zgonie przyjaciół i znajomych są zawsze bardzo bolesne.

 

Ale wiadomość o zgonie Adama Wróblewskiego jest szczególnie bolesna, gdyż zmarł wspaniały przyjaciel, kolega, kochający mąż, opiekuńczy ojciec rodziny. Ojciec, którego dumą były dwie wspaniałe córki Agnieszka i Joasia.

 

Trudno uwierzyć, że nigdy już nie będziemy słuchać jego opowieści o pięknie polskiej przyrody, z którą tak często przebywał biorąc udział w polowaniach.

 

Praca i polowanie były jego dwiema wielkimi życiowymi pasjami. Pasje te uzupełniały się na każdym etapie jego życia.

 

Pracownikiem Energoprojektu Katowice był od 1973 roku. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej aż do Generalnego Projektanta. Swoje umiejętności techniczne i organizacyjne realizował zarówno jako projektant jak i biorąc aktywny udział w procesie realizacji budowy takich obiektów jak EC Rzeszów, El. Jaworzno I i II, EC Dębica, EC Katowice.

 

Te obiekty, jak i wiele innych projektowanych w naszym biurze to Jego i Energoprojektu ogromne osiągnięcie. Praca w naszym biurze zabrała mu znaczącą część z Jego krótkiego życia, które bardzo kochał. Nikt tak barwnie jak On nie potrafił „gawędzić” z ludźmi na tematy, którymi się pasjonował przez całe swoje dorosłe życie.

 

Za umiejętność nawiązywania kontaktów i olbrzymia wiedzę ceniony był tak na niwie zawodowej, jak i prywatnej. Większość ludzi przekonywała się do Niego – jak to mówią - od zaraz. Chyba nie miał wrogów…

 

Pracę w Energoprojekcie zakończył w 1993 roku. Od tego momentu prowadził swoją własną działalność gospodarczą, która tak jak praca w Energoprojekcie Katowice dawała mu wielką satysfakcję i przyniosła duże sukcesy w jej realizacji.

 

Miał jeszcze przed sobą wiele planów do zrealizowania. Dzielił się nimi na spotkaniach w przyjacielskim gronie byłych współpracowników Energoprojektu, na których wspominane były czasy Jego pracy w biurze.

 

Do końca prowadził aktywny tryb życia. Trudno uwierzyć, że już odszedł i nigdy nie usłyszymy Jego pozdrowienia „Darz bór!”.

 

Helmut Wieczorek

Więcej

x
Podaj jeśli chcesz otrzymać odpowiedź
x

Znicze

Zapal znicz
 •  
  11.05.2018
  Adrian
 •  
  13.05.2016
  Adrian Respondek
 •  
  05.01.2016
  Grzegorz Urbańczyk
 •  
  01.01.2016
  Piotr Polka
 •  
  22.06.2015
  Basia Wojcieszak
 •  
  27.05.2015
  Iwona Król

Pożegnania

Wasze wspomnienia, kondolencje i myśli o zmarłych

 • Twój podpis

  Treść Wspomnienia