JanJanich

Jan Janich

Jan Janich

1931-2020

Nominowany na Ambasadora RP w Ekwadorze, pracownik Biura Radcy Handlowego Ambasady RP w Izraelu,w Kierownik Delegatury Centrali Handlu Zagranicznego Ciech w Singapurze, Dyrektor Biura Ciech Stomil, Dyrektor Konspolu, twórca i Dyrektor Zarządzający Polsinu w Singapurze, twórca i Prezes Zarządu Dimco, twórca firmy Optimum Jan Janich, założonej w wieku 81 lat. Członek Zarządu wielu spółek, w tym KGHM Polska Miedź.
Obywatel świata i patriota. Tygrys Dalekiego Wschodu. Jeden z pierwszych Europejczyków, którzy z odwagą , szacunkiem i podziwem dla innych budowali post-kolonialną, europejsko-azjatycką współpracę gospodarczą.
Autor wierszy i fraszek. Człowiek o wielkim sercu, który pomagał innym z rodziny bliskiej i dalekiej, przyjaciołom i obcym. Autorytet moralny i biznesowy. Człowiek pogodny, odważny i mądry. Mentor dla wielu. Wzór do naśladowania.  

Dziadka nie da się zastąpić, ale wierzę, że patrzy on na nas z Nieba, a Jego nauki żyją dalej we mnie, zaś Jego imię, powtarzane przez wiele osób w wielu zakątkach świata, będzie trwało wiecznie.

Agnes Janich, Wnuczka Jana Janicha

Więcej

x
Podaj jeśli chcesz otrzymać odpowiedź
x

Znicze

Zapal znicz
  •  
    28.04.2020
    Olszewscy
  •  
    26.03.2020
    Redakcja

Pożegnania

Wasze wspomnienia, kondolencje i myśli o zmarłych