AnielaKornaszewska

Aniela Kornaszewska

 • Urodzona:

  27.08.1929

 • Zmarła:

  10.06.2000

Stroną opiekuje się: Andrzej Kornaszewski

10 czerwca 2020 mija 20 lat od śmierci naszej kochanej Mamy Anieli Kornaszewskiej (ur. 27.08.1929 zm.10.06.2000)

Nasza Mama była osobą wyjątkową- jako mama szóstki dzieci, jako nauczycielka i wychowawczyni młodzieży, jako przewodnik turystyczny, a także jako mentor młodych nauczycieli, którymi opiekowała się jako wizytator.

Mama pozostała w naszej pamięci, jako osoba doświadczona przez życie od najmłodszych lat, a jednak emanująca miłością i ciepłem, kulturalna, lubiana przez uczniów i wychowanków, którzy do dziś Ją wspominają z sentymentem. Wiele pokoleń uczennic i uczniów II i I LO w Ostrowie, tysiące uczestników organizowanych przez Nią rajdów, obozów i zlotów, koleżanki i koledzy ze wszystkich miejsc pracy pamiętają Ją jako wspaniałą nauczycielkę i wychowawczynię, przewodnika po turystycznych szlakach całego kraju, osobę bardzo uzdolnioną, pracowitą, osiągającą duże sukcesy w pracy zawodowej, a jednocześnie niespotykanie skromną, przyjacielską i uczynną. Z miłością wspominają ją wnuki, którym pomagała uporać się z zawiłościami ojczystego języka. Podziwialiśmy Ją za to, jak wiele potrafiła robić, godząc pracę zawodową, społeczną z obowiązkami mamy i żony.

Za swoją ciężką pracę została odznaczona odznaczeniami państwowymi i resortowymi- Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Medal Komisji Edukacji Narodowej, wieloma medalami i odznakami za działalność na polu turystyki i krajoznawstwa. Otrzymała też Medal Matki, który chyba sobie najbardziej ceniła.

Ostatnie lata życia spędziła na walce z ciężką chorobą i kiedy zdawało się, że ją wygrała odeszła nagle, pozostawiając po sobie pustkę, żal i poczucie, że tyle jeszcze mogliśmy razem wspólnie przeżyć.

Bardzo Jej nam wszystkim brakuje.

 

 

Więcej

x
Podaj jeśli chcesz otrzymać odpowiedź
x

Znicze

Zapal znicz
 •  
  01.06.2020
  Andrzej Kornaszewski

Pożegnania

Wasze wspomnienia, kondolencje i myśli o zmarłych